DND Pazin u partnerstvu s Udrugom Albus, Gradskom knjižnicom Pazin i Dječjim vrtićem Olga Ban Pazin, odgojnom skupinom Zujalice, provelo je projekt Poligon sreće, financiran od Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva, kroz projekt Fond Gradova i općina.
Ciljevi ovog projekta bili su: uređenje okoliša zgrade DND-a Pazin u sigurno i zabavno mjesto za djecu i sve kor isnike, uređenje-oslikavanje pročelja zgrade (na ulazu u prostore DND-a Pazin), poticanje na aktivizam i volonterstvo kroz sudjelovanje samih korisnika-djece, ali i njihovih roditelja i ostalih građana, poticanje pozitivne suradnje među građanima i među civilnim društvom.
Projekt se provodio u razdoblju od 15.siječnja do 30.lipnja 2015 . godine, Zaklada je projekt financirala s 10.000, 00 kuna.
Za realizaciju ovog projekta organizirano je 15 volonterskih akcija u kojima je sudjelovalo 38 volontera (od 15 do 50 godina) te 23 djece (od 3 do 7 godina), a odrađeno je 885,5 volonterskih sati.
Aktivnosti u kojima su sudjelovi volonteri su:
-izrada klupica i stolova od starih paleta
-izrada drvene kućice za igru djece te drvene kućice za držanje alata

-zamjena žičane ograde uz rub livade
-bojanje klupica i stolova od paleta
– nasipavanje zemlje za vrt
-bojanje starih guma
-sadnja bilja
-oslikavanje pročelja zgrade



-postavljanje betonskih cijevi-tunel za igru



















































